Bookbox

U2 – New Year’s Day

[video:http://www.youtube.com/watch?v=f8BtB4C3Vi8 width:465[/youtube]Под крвавото црвено небоТолпа се собрала, црна и белаоружјето извадено, неколкумина одбраниВесниците зборуваат, зборуваатРечи дека е вистинаИ дека можеме да излеземе на крајрастргнати на дведека можеме да бидеме едно. Можеби времето е погодено,можеби вечерва. Ќе бидам повторно со...

Разно

Спортска 2012 низ бројки

1 – прва титула за Челси во Лигата на шампиони откако во финалето беа поуспешни од Баерн Минхен 2 – Мајами Хит ја освоија својата втора титула во НБА лигата откако во финалето беа подобри од Оклахома, а Леброн...

Фудбал

Малдини: „Јас повеќе не сум дел од семејството Милан“

Поранешниот најдобар дефанзивец на светот се пензионираше во 2009-та година и сите очекуваа тој да остане во Милан, но Малдини никогаш не се врати на Сан Сиро. „Никогаш не размислував да бидам тренер затоа што гледав колку е тежок...

Bookbox

Дестинација од вашите кошмари

Црпејќи референци од „Пеколот” на Алигиери и „Загубениот рај” на Милтон, изработен е флаер кој ја промовира оваа необична туристичка дестинација. Како најбргу да стигнете до таму, кои се неговите знаменитости, и каква е атмосферата, пред, за време, и...

Шопинг

Шопинг моловите умираат

Јаките шопинг центри во САД се уште се држат добро, но постојат показатели дека целиот овој бизнис и тоа како е под удар на се популарното купување преку интернет. Во САД постојат околу 200 шопинг молови со неколку десетици...

Статии музика

Јутјуб чистка на лажни гледања

Сосема очекувано, најпогодени се големите произведувачи на содржини на Universal Music Group кои изгубија милијарда од вкупно 7 милијарди прегледи и Сони кој остана без 850 милиони гледања. Јутјуб тврди дека не се работи за безбедносен пропуст туку за...