Кошарка

Завршува ерата на Дејвид Штерн

Повлекувањето од НБА лигата Дејвид Штерн го најави при крајот на 2012 година кога изјави дека на 1 февруари 2014 година ќе одбележи точно 30 години работи како прв човек na најквалитетната и најатрактивна лига во светот. 71 годишниот...

Мислења

ЦИА и наивната тајна служба на Полска

Според моите пресметки димензиите на овие две кутии би требало да бидат барем 80х80х20 сантиметри (гајба пиво е 40х30). Плус би требало да бидат изработени од некој посебен картон, бидејќи секоја од нив би тежела по 70 килограми. Го...

Ракомет

Вардарки го стартуваат четвртфиналниот поход

Индира Кастратовиќ, Билјана Црвенковска и најдобрата ракометарка во светот за 2013 година, Андреа Лекиќ беа расположени и пријатно изненадени од големата медиумска поддршка на прес конференцијата, а истото го бараат и мечот. „Имавме доста време да се подготвиме за...

Фудбал

Тимот кој знае најдобро да профитира од тргување со играчи

За големите клубови кои се борат за висок пласман и излез во Европа трансфер периодот за фудбалери секогаш претставува повод за што поголемо засилување од своите конкуренти, но некој во тој случај треба и да профитира, а тоа најдобро...