Ракомет

Лазаров остана без финале

Шпанскиот состав иако важеше за фаворит на полуфиналниот дуел не успеа да го мине тимот на Фленсбург кој го елиминираше Вардар во четвртфиналето. Во првото полувреме се играше доста неизвесен ракомет во кој германскиот тим беше постојано рамноправен противник....

Статии Гаџети

Телефонот излезе од своја кожа

Се работи за маска за Ајфон која користи Leap motion технологија со чија помош околината на телефонот станува екстензија на неговиот екран. Се вика Фафр, шведска направија која е во фаза на прототип. https://www.youtube.com/watch?v=l1ncnN2PsnA]

Вести разно

А трето нема

Уште од јануари, еден од најбогатите гуруа во Индија е во фрижидер. Обичен, купечки, во кој го чуваат следбениците на неговата социо-духовно-културна и непрофитна а меѓунадародна секта. Тие се убедени дека Шри Ашутош Махараџ се наоѓа во блажена состојба...

На дното

ЗАТЕГНАТА: Задницата на Лила по вежбање (ФОТО)

Текстот во рубриката Стигнавме на дното е преземен без интервенции од порталот Телеграф. Познатата македонска водителка Лила Филиповска објави интересна фотографија на својот профил на социјалната мрежа „Фејсбук“ Tweet (Фото: Фејсбук/lila.filipovska) Водителката Лила Филиповска си ја одржува својата витка...

Вести разно

Стив Балмер, некогаш и денес

Ноевмри 1985-та година Мајкрософт го вади Windows 1.0. Една луда графика и најбитната новина – саат! Изгледаше вака: За да ја подбутне продажбата, наредните месеци денес легендарниот Стив Балмер снима реклама која изгледа вака (бтв, забележете дека Виндоусот се...

На дното

Само нашиот Коста Бургов максимално ги почитува светците

Текстот во рубриката Стигнавме на дното е преземен без интервенции од порталот Бриф.         Само нашиот Kosta Burgov максимално ги почитува светците. Прв почна да пее за нив, со нежен и молитвен шепот, а не со издеравање ко...