Навивачи

За Лацијалите од Македонија дозна цел Рим

Нема градско дерби на Олимпико кое во последниве години поминува без претставник на Lazio fans Macedonia. За последното ни раскажа Иле, на легендарното кое го реши Клосе во 93-та минута беа Зоки и Стефче и тоа со добиени карти...

Македонија

Збогум Бојс

Роден во Сараево, израснат со Мадригали, Бојс растура во македонската музика како пејач и автор на песни, од неговите Опасно сум вљубен во тебе, Валерија, Лулај ме нежно, Весела Романтика, па до Јануарска ноќ за Хаџиманов, Евровизиската 100% те...

Кошарка

Што имаат заедничко Леброн Џејмс и Стеф Кари?

Финалната серија во НБА почнува на 4. јуни а ќе играат Кливленд и Голден Стејт. Во следните денови се очекуваат многу анализи за Стефон Кари, сезонскиов МВП и лидер на најдобриот тим во лигата и за Леброн Џејмс, човекот...

Фудбал

Друловиќ се реши за тројца дебитанти и еден повратник

Друловиќ се реши во репрезентацијата да ги врати Димитровски, Спировски, Муарем, Ивановски, Мојсов, Стјепановиќ и Алиоски, фудбалери кои не фигурираа често кај Бошко Ѓуровски. Нови лица во националниот тим ќе бидат Леонард Жута од шведскиот Хакен и голманите Столе...

Вести разно

Среќата со пари (не) се купува

Среќата е недофатливо чувство. За разлика од другите емоции кои не оставаат место за сомнеж: гнев, срам, воодушевување или разочарување, таа постојано ни се измолкнува. Ни велат дека таа не се продава – па сепак, како што покажува Вилијам...

Фудбал

УЕФА ги бојкотира изборите во ФИФА, Путин го брани Блатер

По вчерашната акција во која беа уапсени високи функционери на ФИФА, притисокот врз Сеп Блатер е сè поголем. Марадона остро ги нападна, а УЕФА бара одложување на изборите. Нов црн ден за светскиот фудбал, по акцијата на ФБИ кој...