Разно

Стартува „Музички Куп 2016“

На првиот турнир во мал фудбал помеѓу музичари право на настап имаат: музичари, бендови, пејачи, текстописци, аранжери, продуценти, музички новинари, танчери и играорци.  „Целта на овој настан е пред сè, забавата и дружењето. Идејата ми дојде кога видов колку...

Вести разно

Супермаркетот за храна со минат рок

Се работи за дански бренд супермаркети по име ВиФуд, чија прва продавница е отворена на 22-ри февруари во Копенхаген. Политиката е дека целата храна во супермаркетот е најмалку 50% поевтина отколку во регуларна продавница. Освен поевтината храна за луѓето...

Bookbox статија

Кога претседателските кандидати би биле џез мелодии

Неговиот нов албум се вика „Трка за Белата куќа” и тој ги истражува личностите на четирите кандидати (Хилари, Доналд, Берни и Бен)  кои се во игра за иден претседател на САД. Парчето посветено на Трамп се вика, не без...

Свет

Калкулантската ЕУ и проблемот со тостерите

Аферата е позната како “тостергејт” и се однесува на планот за елиминација на енергетско неефикасни тостери и електрични бокали кој е одложен само за да не се разгори анти ЕУ расположение во пресрет на јунскиот референдум во Велика Британииа...

Медиуми

Како го вежбаше Крис Рок монологот за Оскарите

Според човекот што ги закажува комичарите во клубот, Адам Егет, некои од настапите на Рок биле по 15 минути, а некои траеле и по половина час. Сето ова кулминира во саботата вечерта кога заедно со Рок во клубот настапиле...