Вести разно

Како српскиот гувернер на Илиноис го засака рокот

На толку години во 2012-та Благојевиќ беше осуден поради политичка корупција, главно затоа што проба да го продаде сенаторското место испразнето од Барак Обама кога тој стана претседател.  Сега е зад решетки во едно предградие на Денвер, Колорадо, каде...

На дното

„Ѓоко Јовиќ скокна во базен и запеа со пријателите“

Текстот во рубриката Стигнавме на дното е преземен без интервенции од порталот Фаланга. Не поминува настап на Ѓоко Јовиќ заедно со момците од Енерџи бенд а да не е посебно запаметен по нешто. Не поминува настап на Ѓоко Јовиќ...

Занимливости

Рециклирање, лудом радовање

Проценките за Велика Британија велат дека годишно се фрлаат 2,5 милијарди еднократни чаши, или 5.000 секоја минута. Кога не се знае дека има проблем, тогаш не се ни бара решение. А проблем има бидејќи иако сите имаат чувство дека...

Шоу биз

Чистка на мршојадците околу наследството на Принц

The YouTube ID of 0luwc6__res autoplay:0 is invalid. Судија во американската сојузна држава Минесота исклучи 29 лица од процесот на делбата на наследството на Принц кое се проценува на 300 милиони долари. Музичарот кој на 57 годишна возраст почина...

Балкан

Балкану акбар

Иако претходно Арапскиот полуостров речиси и нема интерес за снабдување со оружје од централна и источна Европа, во последниве години ова се менува, а најголемите зделки се одобрени во 2015, истата година кога балканските држави се справуваат со најголемите...

Свет

Зошто Путин би го слабеел НАТО, кога за тоа ги има Ердоган и Трамп?

Тие повторно ги рецитираат двете “технички” на Трамп, дека би бирал на кого ќе му помогне како членка на НАТО и ставот кон Крим, и на ова ги додаваат изјавите на главните советници на Ердоган, кои го обвинуваат САД...