Вести разно

Доналд Трамп и неговата армија “стелтови”

Во ситуација кога не толку блиски соговорници одеднаш дискусијата ќе ја свртат на некоја контроверзна политичка тема (а имаат спротивно мислење), повеќето луѓе попрво ќе ги премолчат разликите отколку да влезат во отворен конфликт кој ќе ја подигне температурата...

Статии музика

Стриминг војната тече забрзано

Голем дел фанови на Френк Оушен беа искрено разочарани кога сфатија дека после 4 години чекање на неговиот пост-гремиевски албум, него можат да го слушнат само на Епл Мјузик. “Сакаш да ми кажеш дека треба да се откачам од...

Bookbox статија

Стрип за животот на Агата Кристи

Пред некое време пишувавме за необичниот настан од 1926, кога тогаш веќе позната писателка Агата Кристи едноставно исчезнала. Тоа биле 11 денови помеѓу 3 и 14 декември, во кои се одвивала масовна полициска потрага. Откако била пронајдена, таа тврдела...

Фудбал

Јуве, Интер и Наполи го отворија чекмеџето

Јувентус ова лето потроши 148 милиони евра за нови играчи, Интер 99,5, а Наполи 88 или вкупно 335 милиони евра само овие три клуба. Италијанските медиуми пишуваат дека со години не се инвестирало толку многу за засилувања во Серија...

На дното

Погодете кој Прилепчанец е сопственик на ова уникатно фиќо?

Текстот во рубриката Стигнавме на дното е преземен без интервенции од порталот Think24. Oва возило го има само во Прилеп. Лимузината е гордост на сопственикот, а не и е рамнониту едно БМВ. Фиќо кабриолет, ваква легендарна појава не се...

Фудбал

Британски фудбалер во Италија како Германец во шпанско село

Новиот голман на „Торо“ носеше наочари за сонце на кои би позавидел и Марчело Мастројани, и позираше со маица на Граната Ултрас, навивачката група на Торино. Со одлуката да го одбере Торино, Харт стана дел од одбрана, но не...