Фудбал

Германија У21 е европски шампион

  #GERESP L’ouverture du score de Weiser L’#EUROU21 à la ? https://t.co/j1p3nEn3tq pic.twitter.com/tWsRHNhsh8 — L’UEFA (@UEFAcom_fr) June 30, 2017 #GERESP ?? @DFB_Junioren “über alles” L’#EUROU21 à la ? https://t.co/j1p3nEn3tq pic.twitter.com/ERVGXN2ouA — L’UEFA (@UEFAcom_fr) June 30, 2017

Ракомет

Вардар на мегдан со Барса, Металург против Бешикташ и Монпеље

Европскиот шампион Вардар битката за одбраната на титулата во Лига на шампиони ќе ја почне во групната фаза против Барселона, Нант (Кире Лазаров), Некар Левен (Филип Талески), Загреб (Велко Марковски), Висла Плок, Сегед и Кристијанштад. Вицешампионот на Македонија, Металург, со...

Ракомет

Вардарки против старите познаници во ЛШ

Во првата фаза од елитното друштво, Вардар ќе игра против Ларвик, ФТЦ Будимпешта и квалификант (најдобриот тим од квалификациската група 2 каде се Турингер, Хорс, Хипо и Атлетико Гуардес). Групата на прв поглед не делува нималку лесно затоа што...

Фудбал

Вардар – Малме за 500 денари во Струмица

За 18 дена на стадионот „Младост“ во Струмица (капацитет нешто повеќе од 6.000 седишта), ќе се игра реваншот од втората квалификациска рунда за ЛШ меѓу Вардар и Малме. Првиот меч во Шведска се игра на 12. јули. Црвено-црните веќе...

Вести разно

На западните шпиони им се темни што Трамп треба да се види со Путин

Европските функционери, врз основа на нивни разузнавачки податоци, изјавиле дека Путин верува дека може да го изработи Трамп на Г20 самитот, играјќи на ветувања за соработка во борбата против тероризмот, а за возврат да добие олеснување на санкциите против...

Фудбал

Монпеље тагува по човекот кој ги направи француски Лестер

„Ќе ни фали“ е насловот на реномираниот L’Equipe по веста за ненадејната смрт на човекот кој обележа една ера на францускиот клупски фудбал. Луи Николан го привлече вниманието на светската јавност откако на прославата на титулата со Монпеље во 2012-та...

Off cafe

#КучеВоЛето

децо, пуштам во етер хаштаг #КучеВоЛето со цел да ви дадам неколку совети како да го заштите песот од горештините 🙂 — Natasha (@Boychenn) June 29, 2017 Шетањата правете ги рано сабајле пред 9 или касно навечер после 10...

Off cafe

Каталог за филмски локации во Париз

Еднаш пишував за убавините на последната продавница за филмски реквизити во Париз, сега ќе видиме за каде ги изнајмуваат. Најзанимливо тука е што многу од овие локации се достапни за обичната јавност. Еве за снимање на средновековна тема: За...