Ракомет

Премиерна победа на Металург во ЛШ

Македонскиот вицешампион конечно фати ритам, успеа да застане на нозе и да стигне до толку посакуваната прва победа во новата сезона 2017/2018 од Лигата на шампионите.   Избраниците на Лино Червар одиграа храбро и полетно и сосема заслужено го...

Технологија

Амазон има 5.000 луѓе што работат само на Алекса

На почетокот од минатата година Амазон имаше околу 1.000 луѓе кои работеа на уредот Ехо и на виртуелниот асистент Алекса. За годинава бројката е покачена на 5.000 само за Алекса. Без разлика како ви звучи 5.000 луѓе, во рамки...

Технологија

Најдобриот Ајфон што не треба да го купиш

Уредот хардверски е стандардно унапредување во однос на 7-та, и самиот по себе е одличен телефон и одлично парче хардвер, со набилдани карактеристики и капацитет, и e, како што пишува Бен Син во Форбс, „само мрзлива преработка“ на Седмицата....