Шопинг

Крај на супермаркетите?

Унилевер, Марс и другите гиганти за храна и домаќински производи со потпис го најавија своето учество во дигиталната платформа за шопинг која треба да стартува идната година. За потрошувачите тоа ќе значи дека од 2018 година, стотици брендови односно...

Свет

Нападот во Менхетн: Луѓе мислеле заебанција за Халовин

Нападот кој веќе e оценет како терористички се случил на само неколку блока од Меморијалниот центар на СТЦ. Со изнајмено камионче лудак влегол од контра правец на велосипедска и пешачка патека и почнал да гази луѓе. Извозел цели десет...

Фудбал

Одлично деби за Ристовски во Лига на шампиони

Група А Базел – ЦСКА Москва 1:2 (1:0) /Петрета 32’ – Џагоев 65’, Вернблом 79’/ [media file=”/files/offside/2017/10/31/baselvscskamoscow1-2allgoalsuefachampionsleague3.mp4″] Манчестер Јунајтед – Бенфика 2:0 (1:0) /Свилар а.г. 45’, Блинд 78’/ [media file=”/files/offside/2017/10/31/manchesterunitedvsbenfica2-0allgoalsuefachampionsl.mp4″] Табела: Јунајтед 12, Базел 6, ЦСКА 6, Бенфика 0....

Off cafe

Тамблр за чудни црно-бели фотографии: Black and WTF

1. Макс Фактор демонстрира „научна направа” – Микрометар за убавина, кој открива дефекти кај женската убавина, невидливи со голо око. Глупости тешки. 2. Најверојатно хауба? 3. Сликата е најдена со опис: „многу си го сакаше мечето.” 4. Машина за правење...

Работа

Пуш пауза или годишен?

Јапонска фирма им понуди на своите вработени зголемување на годишниот одмор како награда за нивното непушење. За оние кои ќе се сврстат во таа група и ќе престанат да земаат паузи за пушење, фирмата им дава екстра шест дена...