Свет

Зошто муслиманскиот свет молчи за третманот на муслиманите во Кина?

Ако во остатокот од светот муслиманските заедници се преплавени со помош од богатите арапски држави во форма на покани за верници на верска дообука, плаќање по 300 евра за носење три-четвртински пантолони и ставање на сопругите во хиџаб, или...

Пороци

Не е дрога сè што е бело

Се работи за 5,5 килограми фентанил, чија заплена се сметаше за една од најголемите во историјата на Северна Каролина. Откако запленетата дрога беше предадена на вештачење во тамошната кривична лабораторија, резултатите покажале дека не станува збор за фентанил, како...

Bookbox статија

Човекот кој сакал да го обиколи светот одејќи наназад

Плени Винго во 1920-тите можел да се опише како успешен човек, Тоа било доба на економски подем, и тој бил дел од приказната – имал ресторан во најпрометниот дел на Абилен, Тексас, наречен „Полумесечина“, и стан во градот во...

Фудбал

Емери во стилот на Клоп

? “Hello, I am Unai Emery” The @Arsenal boss brilliantly answers a journalist’s phone during his press conference. ??? #AFC #CARARS pic.twitter.com/G4RMkd2uTq — Hayters TV (@HaytersTV) August 31, 2018 Унаи Емери во стилот на Клоп или сепак како неговиот...

Off cafe

Има ли кај нас „пенис” третман за лице?

Не е заебанција. Penis facial е третман за лице за кој се користат човечки, хм, делови за подмладување и разубавување. Не, не е така како што звучи. Ниеден маж не е повреден при процесот на добивање на состојките. Што...