Фан-арт за новата мала сирена

Поточно, ќе се изземеме од цреповите што го тераат ова до немајкаде, на видео ги кршат касетите и ДВД-ата и скроз непотребно измислуваат хаштагови од типот #NotMyAriel, и ќе дозволиме да собереме по некое плодче (читај: частење со визуелна уметност) од „спорниот” кастинг. Фан-арт. Односно, толку многу луѓе се инспирирани од изборот на Хали Бејли за […]

Силиконски инекции за разубавување – не

Еднаш одамна се разбравме дека подрум и медицина не одат заедно, имавме и едно за една жена што од микроблејдинг на веѓи стигна до инфузија, а и вакви приказни низ свет – колку сакаш. Па ќе си помисли човек, ваљда до сега се научија дека по подруми за лепота не се иде? Не се научија. […]

Го зезаат Џејсон Момоа дека се здебелил

Значи, човекот оди на одмор, со жена му, децата и ќерката на жена му од првиот брак Зои Кравиц (нели, одморче, фамилија), се наоѓаат таму папараци, и кога ќе се соблече по купачи, бидејќи нели, на одмор – слик. И не само „слик”, туку и коментари! Цела една Твитер маса е разочарана што Кал Дрого […]

Како патувачки инфлуенсер заработува шест цифри?

„Првиот пасош го имав на шестмесечна возраст. Родена сум во Торонто, а доаѓам од имигрантско семејство. Моите родители се преселиле во Канада како тинејџери. Често патувавме затоа што имавме роднини на Карибите и во Америка. Завршив француски јазик на факултет, па имав можност да поминам една година во Франција. Кога стапнав во Европа прв пат, се […]

Зошто некој би изневерил совршена жена?

Ај прво да го поминеме муабетот: „Никој не е совршен” и „За танго треба двајца”. Апсолутно е сè тоа точно, меѓутоа, совршено ви е јасно дека некогаш сме сведоци на ситуации каде што еден од партнерите, ама стварно – прави сè како што треба и сепак – завршува како „жртва” на неверство. Зошто бива така? Па, на пример, […]

Зошто Дијана не носеше Шанел

Принцезата Дајана, една од највлијателните икони на стилот на 20-тиот век (којзнае каква ќе беше денес!) често носеше класика брендови, од Џими Чу до Кристијан Диор. Но, еден од тие класични брендови никако не ѝ бил на список, особено после разводот со Чарлс. Како што кажува дизајнерот Џејсон Брaндсон, кој соработувал со нејзе во 1996-та, едноставно […]

Видете какви купачи за бебиња

Две мајки (оф корс, на нас да не ни текне?) Алексис Кастелано и Џил Слејтер го основаат брендот Фастен, откако се нервираат бирајќи купачи за мали девојчиња. Без разлика дали се бебиња со пелена, или големи девојки што скоро престанале да носат пелени, па трчкаат до тоалет, Фастен нуди одличен производ – купачи чиј долен […]

Кога си (непланирано) сингл на 42

„Летото 2009-та, точно пред да наполнам 33 години, се најдов разведена – се чувствував засрамено, ненормално, изгубено и искрено, како безвредно гомно. Медицинска сестра сум, работата ми е да им помагам на луѓето, што, како што ми кажа и психијатарот, ме направило зависна кога сум во врска. Знаете, мојот брак беше екстремно токсичен и се […]

Водич за студентки, од ’60-ти

Вака со предрасуди кликнавме и на водичот за средношколки од ’40-ти, па скроз пријатно се изненадивме.  Овој пат, целната публика е посериозна, па автоматски и советите се поважни. И нема тука „трепкај, смешкај се, биди пријатна”, концепт од кои некои жени до ден денес немаат излезено, напротив – интересирај се за светот околу тебе, читај, прати […]

Добиено.

Рекламите за влошки. Потценувањето на болката. Дечкото што купува тампони и го заебаваат. Другарките што се синхронизираат. Елаборативната воена вежба на подавање тампон и излегување од час. Сè си има. [video:https://www.youtube.com/watch?v=yY19UNjZzz4]