Необичен навивачки колорит – убавината на Купот на Африка

После многу дуели на силното сонце во Египет, Африканскиот Куп на нации стигна до полуфиналето каде Тунис, после триумфот над најголемото изненадување на турнирот Мадагаскар (3:0), ќе игра против Сенегал, а Алжир ќе игра против Нигерија. Ова е прво полуфинале за Тунис после 2004 година. Полуфиналните дуели се на распоред на 14 јуни. КОЛОРИТОТ НА […]

Жесток судир меѓу навивачи на Краковија, Ајакс и Левски Софија

Полицијата на крај уапсила 80-ина навивачи од сите страни:         View this post on Instagram                   In Bratislava, Cracovia Krakow + Ajax vs. Levski Sofia A post shared by správce3 (@hooligans.cz) on Jul 10, 2019 at 1:03pm PDT Левски е казнет со два натпревари […]

Како во Франција им подадоа рака на навивачите

Незадоволството на навивачите кои се изложени на поголеми трошоци кога одат на гостувања во Франција ќе го решат на многу едноставен начин. За сите гостински навивачи во Лига 1 и Лига 2 ќе постои фиксна тарифа за карти и тоа по супер цени. Тоа значи дека на гостување во првата лига ќе може да се оди […]

Луд интерес за карти, Интер почна да продава влезници и за 2020/2021

Ентузијазам до небо во домот на Интер. Како што соопштија од клубот, веќе се продадени и резервирани сите 40.000 сезонски влезници за новата сезона 2019/2020. И тоа за само неколку часа откако почна слободната продажба. Интер преку соопштение објави дека е затворена продажбата на сезонски карти. Минатата сезона Интер беше најгледаниот клуб во Серија А, […]

Навивачите на Ајнтрахт Франкфурт се надминаа себе си

Германската навивачка култура веќе немаме идеја како да ја опишеме и пофалиме и таа дефинитивно е број 1 во светот. Замислете на 25 јули Ајнтрахт Франкфурт ги стартува европските настапи од новата сезона, а карти веќе нема, барем сезонски. На 25 јуни или на точно еден месец пред мечот, клубот ги продал сите 40.000 сезонски […]

Ќе се руши легендарниот Сан Сиро – стадион со најбогата историја

Набрзо „Сан Сиро“ ќе оди во историјата. Претседателот на Милан, Паоло Скарони соопшти на прес-конференција дека со Интер се договориле за изградба на нов стадион во истиот реон кај сегашниот. Актуелниот ќе биде срушен. Целиот проект за изградба на нов модерен страдион ќе ги чини Милан и Интер околу 700 милиони евра, а арената ќе […]