Кувајтски лек за хомосексуалност, со драгичка

Во Кувајтскиот емират хомосексуалноста е криминализирана како дел од општиот поим „разврат“ и властите се горди што имаат нулта толеранција кон неа. Во 2017 година имаат протерано 76 хомосексуалци и затворено 22 сомнителни салони за масажа. За неволјата да биде поголема, еден од водечките истражувачи на оваа тема во земјата се пофали дека дошла до […]

Идентични близнаци, идентична алиментација

Фабрицио и Фернандо цел живот си ги позајмувале имињата и ја користеле физичката идентичност за да легнат со што повеќе жени, да се вадат од неверства и слични ситуации. Но, една жена забременува од некој од нив и раѓа дете. Никој од нив не го прифаќа татковството и тврди дека е другиот а и ДНК […]

Животот пишува стереотипи

Белгиските медиуми објавуваат дека трговецот со дијаманти од белгиско-израелско потекло, умира минатиот викенд за време на операција за зголемување на пенисот. Наводно за време на операцијата се случуваат компликации и Ланиадо доживува срцев удар кога докторите инјектираат супстанца во неговиот пенис. Според пријателите, Ланиадо бил на раб од опседнатост со својот изглед. Него го опишуваат […]

SFW Порнхаб

Се вика Рајхан Кример, има 26 години и пишува за сајтот КолеџХумор. Ова си го правел полека и натенане, без да дига галама околу својот канал на кој полека си билдал плејлиста. Видевцата му се по урнек на порно ситуации само што нема ич порно. Насловите се вакви: „Ти носам пица ама не го ставам […]

Ќе има кондоми во боја!

Најнормално на свет е тинејџери нон-стоп да мислат на секс ама не како овие тројца за кои овде станува збор (двајца се на 14 и еден на 13 години). Нивен фетиш станала темата како сексот да го направат побезбеден па развиле идеја за кондоми кои ќе менуваат боја во контакт со некоја сексуално пренослива болест. […]

Што правиме кога човекот што треба да ја спаси Земјата е негативец на #MeToo?

Во текст објавен на неговиот Фејсбук профил под наслов „За обвиненијата“, Тајсон признава дека иако одредени аспекти од инцидентите навистина се случиле, тој истите поинаку ги доживеал отколку жените што го обвинуваат. „Она што посебно ме интересира е како јавноста се справува со случајот на Тајсон. За оние кои инстинктивно ја поддржуваат верзијата на настаните […]

Остај сине, каква журка беше, можеше мамут да излезеш

ДНК тестови на антички остатоци покажуваат дека двата вида повеќекратно сексуално се вкрстувале во периодот од 35.000 години во кои заеднички живееле во рамниците на Евроазија. „Станува збор за комплексна мрежа на сексуални средби во кои поединците имале сексуални односи со припадници на својата група – и со други хоминини,“ се објаснува во текстот на […]

Републиканците и Демократите имаат различни сексуални фантазии

Велат дека не е паметно да се носи политиката во спалната соба, но таа веќе е таму, заедно со останатиот багаж кој човек го носи со себе. Според досега најголемото и најсеопфатно истражување на сексуалните фантазии во САД, произлегува дека Демократите и Републиканците се препуштаат на тој сладок грев со иста рата (неколку пати неделно), […]

Вива Лас Вегас, индид!

Организација на сексуални ентузијасти наречена Menage Life планира да го сруши рекордот за најголема оргија на светот. Актуелниот рекорд беше поставен во Токио во 2006-та кога се собраа 500 доброволци да копулираат на ангро. Американците очекуваат да бидат барем двојно побројни. Рушењето е закажано за 2 јуни во еден вегаски хотел. Ќе се влегува со […]

Чисто лавабо долга љубов

Советот за современи семејства, непрофитна организација која ја студира семејната динамика, објави извештај според кој решавањето на задачата со миење садови „има значително влијание на здравјето и долговечноста на врската.“ Во студијата се опфатени повеќе домашни задачи, како купување, перење алишта и чистење по дома, и заклучокот е дека „за жените е поважно да ја […]