Започнете поинаков живот со Stobilosophy

Винаријата Стоби создаде бренд кој ја истакнува мудроста на живеењето и ги поврзува уживањето во убавите вина во прекрасната природа на комплексот. Stobilosophy е „тежнеење кон убав живот”, кој предизвукува радост на душата, преку задоволуванје на сите вкусови. Стоби креира вина кои со својот вкус ги задоволуваат високите критериуми на познавачите. Експлозија на чувства со […]

Рекордни пријави на филмски дела на предјубилејниот фестивал на непрофесионален филм

На фестивалот беа пристигнати 56 филма во 5 категории што претставува своевиден рекорд споредбено со бројот на апликации во претходните години. Жирито, кое ги оценуваше делата е во следниот состав: Миле Петковски – претседател, Илинденка Петрушева – член и Ана Опачиќ – член, избра 18 остварувања за прикажување во официјалната селекција и ќе се прикажуваат […]

СКОПСКО – 95 години инспирација за заедницата и потрошувачите

„СКОПСКО поседува особина да им помага на луѓето полесно да ги надминат разликите, да го пронајдат она што ги спојува и да креираат заеднички моменти на среќа и радост. Сметавме дека 95-годишнината е одлична можност одново да го истакнеме ваквиот уникатен карактер на СКОПСКО и неговата моќ да го поттикне заеднитвото и да ги потсети […]

Во потрага по совршениот подарок за жените во Вашиот живот

Цвеќе, парфем, вечера, облека, релаксација, патување, книга, корисен уред за во домаќинството, паметен гаџет, чевли… Листата е навистина долга, а уште подолга е и листата на места кои треба да ги посетите за да го пронајдете соодветниот одраз на почит и внимание кој сте го замислиле. Но, се може да биде поедноставно, а воедно и […]

Според извори блиски на Фчерашни, во недела имаме нови Фчерашни

Чукамо се и ударамо у градима нашама – имаме нова „Фчерашни новости“, велат од најгледаните пародични вести, додавајќи дека оваа недела последни ќе дознаеме и: Ексклузивно интервју со непријател на државните служби! Алфа и Буби во нова акција! Нова интервенција на Брзата помош Новата епизода на „Фчерашни новости“ ја гледаме во редовниот термин во недела, […]

На здравје, ќебапчилница Тетекс подели 3 х Ајфон ХС

Столбот на скопскиот ќебап, Тетекс, реши да им додели 3 Ајфон ХС телефони на своите муштерии, кои полнејќи ги кутиите за купони во ќебапчилниците на Тетекс едногласно ѝ дадоа поддршка на иницијативата. Наградната игра се одвиваше на трите локации на ќебапчилница Тетекс, две во Старата скопска чаршија и една на кеј кај Холидеј ин, и […]

Влатко Огненовски, шеф во кујната на ресторан „Pastel Wine & Dine”

За уживање во ресторанот да биде целосно гастрономско се грижи познатиот шеф во кујна Влатко Огненовски. Повеќе детали за неговото досегашно искуство, стручно знаење како и за идните можности и планови може да прочитате подолу. Кога се во прашање неговите почетоци се вративме во далечната 1994 година и првото работно искуство во ресторанот Mugolone, во […]

Моделите од семејството на фиат 500 со 0% учество

Купи го лесно Fiat 500! Избери градски автомобил, моноволуменец или SUV сега со одличната понуда од Аутомобиле СК и направи го најдобриот избор со еден од моделите од семејството на Фиат 500. Fiat 500 легендарниот градски автомобил, за месечна рата од 189€. Подобар, похрабар и позаводлив со неверојатни комбинации на бои и опрема. Спој на […]

Охрид домаќин на Мишелин готвачот Џорџо Дијана на Taste Ohrid 2018!

Италијанскиот шеф со Мишелин ѕвезда, Џорџо Дијана, за прв пат ќе гостува во Македонија, а честа да ги пробаат неговите специјалитети ќе им припадне на сите оние кои ќе бидат дел од специјалната вечера во ресторанот на Su Hotel во сабота, на 13-ти октомври. Меѓу другите гостински готвачи кои ќе ја збогатат гастрономската понуда се […]

Вработените во Телеком организираа еко-акција за чист Градски парк

Вработените во Македонски Телеком денеска спроведоа акција за собирање на отпадот во Градскиот парк. Во рамките на оваа еко-акција, повеќе од 150 вработени во Македонски Телеком заедно учествуваа во чистење на расфрланиот отпад на потегот од хотелот Александар палас до централниот дел од Градскиот парк. Напредокот на технологијата секогаш мора да оди паралелно со напредокот […]