“Слабо“ паричиња ќе се делат во Лига на шампиони

УЕФА за сезоната 2019/2020 ќе подели 3,25 милијарди евра за Лига на шампиони, Лига Европа и Супер Куп на Европа. Тоа е практично истиот буџет од ланска сезона и толку е сочен што срамота е некој да се побуни. Европската куќа на фудбалот вели дека 532 милиони евра ќе бидат наменети за организациски трошоци и солидарност. […]

За стариот Роналдо немаше лош терен и лоши услови за игра

⏪?? Роналдо ? ?⚫️ Гол на земляном покрытии стадиона “Динамо”#ThrowbackThursday | #ЛигаЧемпионов pic.twitter.com/cPZCRKIxoO — UEFA.com на русском (@UEFAcom_ru) July 11, 2019

Барса ќе игра во легендарните дресови со кои го освоила првиот европски трофеј

Барселона заедно со нивниот спонзор Најк ја претставија гостинската варијанта дресови за сезоната 2019/2020, која што клубот ја посветил на академијата Ла Масиа, отворена точно пред 40 години. Станува збор за жолт дрес со црвено-сини дијагонални штрафти, со V крагна и бои на ракавите: на левиот црвена боја, на десниот црвена. Штрафтите го симболизираат патот […]