Интервјуа на Офсајд во 2014-та

БАРДОТ НА СПОРТСКОТО НОВИНАРСТВО СО НАЈМНОГУ ИЗГОВОРЕНИ МИНУТИ НА РАДИОhttps://off.net.mk/offside/fudbal/bardot-na-sportskoto-novinarstvo-so-najmnogu-izgovoreni-minuti-na-radio АДЕМИ: ИМАМЕ ШАНСИ ЗА ЕУРО 2016, ИНАКУ НЕ БИ СЕ СОБИРАЛЕ ДА ИГРАМЕhttps://off.net.mk/offside/fudbal/ademi-imame-shansi-za-euro-2016-inaku-ne-bi-se-sobirale-da-igrame ВЕНГЕР МЕ БАРАШЕ ОД ВАРДАР ВО МОНАКО, А ЗА ТРАНСФЕРОТ СЕ ПРЕГОВАРАШЕ ВО КОНТИНЕНТАЛhttps://off.net.mk/offside/fudbal/venger-me-barashe-od-vardar-vo-monako-a-za-transferot-se-pregovarashe-vo-kontinental ДАВИД БАБУНСКИ: РАЗМИСЛУВАМ ШПАНСКИ, РЕАГИРАМ МАКЕДОНСКИhttps://off.net.mk/offside/fudbal/david-babunski-razmisluvam-shpanski-reagiram-makedonski ЛЕКИЌ: ЈОВАНКА Е МАКЕДОНСКА СНАА, НЕМА МРДАЊЕ ОД ВАРДАР (И стана, голманот […]

Или сина боја или празен стадион во Кардиф

По речиси две годишни протести, навивачите на Кардиф не успеаја во намерата да го вратат логото со сината птица, така што црвениот змеј и натаму е официјалниот грб на Кардиф Сити. „Мора како знаат следната сезона домашните натпревари да ги играме во сини дресови. Цели две години пред одлуката за денешниот марш управата нè игнорираше […]

Најдобрите 10 трансфери на Сер Алекс Фергусон

Давид Де Хеа (18 милиони фунти од Атлетико Мадрид) Потпиша во 2011 година како најскап голман во Премиер лигата. Првата година му беше тешка, му требаше време да се прилагоди, но сега го сметаат за еден од најдобрите голмани во светот. Стив Брус (825.000 фунти од Норич) Централниот дефанзивец мина 9 успешни сезони на Олд […]

10 духови во Серија А

СИМОНЕ СКУФЕ (1996-та година, Удинезе) Голманот е дете на Удинезе, но не доби предност во однос на Гркот Карнезис. Талентираниот голман на Италија У21 летово имаше понуда од Атлетико Мадрид, но ја одби и реши да остане во Удине. Со оглед на неговиот статус во моментов, не би одбил повторно таква прилика. ПАБЛО АРМЕРО (1986, […]

Зошто не работевме годинава

2014-та неработна: – садевме цвеќе– поливавме цвеќе– местевме тенда на тераса– частевме за тендата– монтиравме шанк на тераса– частевме за шанкот на терасата– вртевме лепче, двапати, бидејќи во првото не најдовме париче– отидовме на доручек и не се вративме– отидовме на чорба и не се вративме– отидовме за да не се вратиме– почнавме да збориме […]

Одличен финиш на годината за Перо и Атланта

Без Пол Милсап и Леброн Џејмс, Атланта и Кливленд синоќа одиграа ефикасен натпревар. Пол Милсап со 26 погодоци и Џеф Тиг со 23 поени и 11 скока им донесеа триумф на Хокси кои се втори на Истокот со 24 победи. Перо Антиќ за прв пат после неколку натпревари беше стартер. Македонецот одигра 23 минути, даде […]

Ако утре го направите ова – цела година ќе ве следи лоша среќа

Текстот во рубриката Стигнавме на дното е преземен без интервенции од порталот Press 24. Данците кршат чинии, Јапонците се кикотат, Бразилците носат бело, Шпанците јадат грозје, а Србите прасечко – сето ова во името на благосостојбата во новата година. Обичаите се различни, но низ цела планета луѓето се уверени дека одредени „адети“ носат среќа во […]

СКАНДАЛ: Македонија само макета на ТЛЗП

 Текстот во рубриката Стигнавме на дното е преземен без интервенции од порталот Доказ. Редица коментари , редици неразјаснети прашања на вечерашново финале на шоуто “Твоето лице звучи Познато”. Бане Моиќевиќ е победникот во втората сезона. Едно не ми е јасно а Верувам и на сите Вас. По победата ма Кајмакоски на Икс Фактор , само […]