Каде згреши Рим?

Ла Стампа прави анализа и предлага што се’ можела да направи италијанската полиција за да го спречи ова. Прво на списокот е забраната за алкохол која била воведена во средата вечер, кога Холанѓаните се веќе пристигнати, што според весникот е премногу доцна. Плус забраната била само за одредени барови и не важела за продавнички и […]

ЖРК Вардар му се реваншираше на Лајпциг

Реваншот на Вардар против германскиот состав, очекувано донесе голема неизвесност особено во првите 30 минути од мечот во кој имаше малку погодоци. Вардарки први примија гол, а потоа одговорија со серија од 3:0. Предноста на нашите ракометарки беше тесна од гол до два предност, но Германките притиснаа и во 19 минута стигнаа до пресврт од […]

Акустичниот рејџ на Миле Onyx

Квари обично не објавуваме пошто ние би да форсираме авторска музика (кавери водат кон тезги а тезгароши има колку сакаш), ама па ова ни се виде прилично интересно. Killing in the name (Rage Against The Machine)[video:http://youtu.be/jXb9zMpmayo] Smoke on the Water (Deep Purple)[video:http://youtu.be/qdEvZgp272A]

Зошто не зборуваме со устата, туку со ушите?

Алфред А. Томатис е меѓународно познат оториноларинголог. На почетоците од неговата кариера тој открил дека квалитетот на нашето говорење или пеење е еднаков со нашата способност за слушање, што овозможува корегирање на гласовите што ги произведуваме. Голем број пејачи му се имаат обратено кога почнале да го губат гласот, а тој им помага да си […]

Приказната зад Pimp My Ride

Хафингтон пост разговара со тројца момци кои беа избрани да учествуваат во шоуто, и за сите тројца е заедничко што се појавуваат во втората половина од животниот век од шоуто. Плус зборувано е со ко-продуцентите на шоуто. Иако сите имаат генерално позитивно искуство, “вистината за она што било потребно за нивниот автомобил да биде надграден […]

Ѓоковиќ – Федерер од 16:00 и ЖРК Вардар – Лајпциг од 19:00

(ФУДБАЛ) Бундеслига: Борусија Дортмунд – Шалке, 15:30, ЕУРОСПОРТ 2 (Играј на Типстер) (ФУДБАЛ) Премиер лига: Ман. Јунајтед – Сандерленд, 16:00, СПОРТКЛУБ 2 (Играј на Типстер) (ФУДБАЛ) Примера: Гранада – Барселона, 16:00, СПОРТКЛУБ 3 (Играј на Типстер) (ТЕНИС) АТП Дубаи финале: Рожер Федерер – Новак Ѓоковиќ, 16:00, СПОРТКЛУБ 1 (ФУДБАЛ) Лига 1: Лил – Лион, 16:00, […]

Атланта по навика, Сан Антонио почна да победува

Иако во текот на првото полувреме имаа висока предност, кошаркарите на Атланта мораше да се помачат во финишот за да го победат Орландо. Пол Милсап со 20 поени беше најефикасен кај Јастребите, а по 17 поени уфрлија Џеф Тиг и Ал Хорфорд. Перо Антиќ одигра 13 минути, во кој постигна важна тројка во вториот дел, […]