Off cafe

Какви поклони си купуваат милијардерите меѓу себе?

За разлика од несреќните семејства, богатите доаѓаат во секакви верзии. Обичниот свет можеби се замара со тоа каде ќе му живеат децата и како да стигнат до работа со расипана кола, но – колку си побогат, толку повеќе ресурси...

Off cafe

Фан-арт за новата мала сирена

Поточно, ќе се изземеме од цреповите што го тераат ова до немајкаде, на видео ги кршат касетите и ДВД-ата и скроз непотребно измислуваат хаштагови од типот #NotMyAriel, и ќе дозволиме да собереме по некое плодче (читај: частење со визуелна...

Off cafe

Силиконски инекции за разубавување – не

Еднаш одамна се разбравме дека подрум и медицина не одат заедно, имавме и едно за една жена што од микроблејдинг на веѓи стигна до инфузија, а и вакви приказни низ свет – колку сакаш. Па ќе си помисли човек,...

Off cafe

Го зезаат Џејсон Момоа дека се здебелил

Значи, човекот оди на одмор, со жена му, децата и ќерката на жена му од првиот брак Зои Кравиц (нели, одморче, фамилија), се наоѓаат таму папараци, и кога ќе се соблече по купачи, бидејќи нели, на одмор – слик....

Off cafe

Како патувачки инфлуенсер заработува шест цифри?

„Првиот пасош го имав на шестмесечна возраст. Родена сум во Торонто, а доаѓам од имигрантско семејство. Моите родители се преселиле во Канада како тинејџери. Често патувавме затоа што имавме роднини на Карибите и во Америка. Завршив француски јазик на факултет,...

Off cafe

Зошто некој би изневерил совршена жена?

Ај прво да го поминеме муабетот: „Никој не е совршен” и „За танго треба двајца”. Апсолутно е сè тоа точно, меѓутоа, совршено ви е јасно дека некогаш сме сведоци на ситуации каде што еден од партнерите, ама стварно – прави сè како...

Off cafe

Зошто Дијана не носеше Шанел

Принцезата Дајана, една од највлијателните икони на стилот на 20-тиот век (којзнае каква ќе беше денес!) често носеше класика брендови, од Џими Чу до Кристијан Диор. Но, еден од тие класични брендови никако не ѝ бил на список, особено после...

Off cafe

Видете какви купачи за бебиња

Две мајки (оф корс, на нас да не ни текне?) Алексис Кастелано и Џил Слејтер го основаат брендот Фастен, откако се нервираат бирајќи купачи за мали девојчиња. Без разлика дали се бебиња со пелена, или големи девојки што скоро...

Off cafe

Кога си (непланирано) сингл на 42

„Летото 2009-та, точно пред да наполнам 33 години, се најдов разведена – се чувствував засрамено, ненормално, изгубено и искрено, како безвредно гомно. Медицинска сестра сум, работата ми е да им помагам на луѓето, што, како што ми кажа и...