Како во Франција им подадоа рака на навивачите

Незадоволството на навивачите кои се изложени на поголеми трошоци кога одат на гостувања во Франција ќе го решат на многу едноставен начин. За сите гостински навивачи во Лига 1 и Лига 2 ќе постои фиксна тарифа за карти и тоа...

Луд интерес за карти, Интер почна да продава влезници и за 2020/2021

Ентузијазам до небо во домот на Интер. Како што соопштија од клубот, веќе се продадени и резервирани сите 40.000 сезонски влезници за новата сезона 2019/2020. И тоа за само неколку часа откако почна слободната продажба. Интер преку соопштение објави...

Навивачите на Ајнтрахт Франкфурт се надминаа себе си

Германската навивачка култура веќе немаме идеја како да ја опишеме и пофалиме и таа дефинитивно е број 1 во светот. Замислете на 25 јули Ајнтрахт Франкфурт ги стартува европските настапи од новата сезона, а карти веќе нема, барем сезонски....

Ќе се руши легендарниот Сан Сиро – стадион со најбогата историја

Набрзо „Сан Сиро“ ќе оди во историјата. Претседателот на Милан, Паоло Скарони соопшти на прес-конференција дека со Интер се договориле за изградба на нов стадион во истиот реон кај сегашниот. Актуелниот ќе биде срушен. Целиот проект за изградба на...