По само 30 секунди од трибините во Кратово се слушна ова

Што се вика уште не почнати, незагреани и се разбира без грешка на терен, бидејќи од мечот Силекс - Академија Пандев беа поминати само 30 секунди, некој веќе само тој знае како и зошто беше инспириран да го украси преносот...

Те фати камера бе слепец

Во наше време, а колку што знаеме така е и сега, пред утакмица одиш да се загрееш малце во Дебар Маало и тоа е тоа, пошто таму само семки може да внесеш. Во Англија и Германија обично пиво се купува на...

Мажот и жената кои 60 години го гледаат дербито на Ливерпул

Виктор има 85 години, а Џојс 82. Двајцата се од градот Ливерпул и заедно го гледале Мерсисајд дербито Евертон - Ливерпул повеќе од 6 децении! Пред вечерашното ново дерби кое ќе се игра на „Енфилд Роуд“, тие двајца раскажаа...

Каков тандем: Ајрон Меиден и Вест Хем Јунајтед

„Die With Your Boots On“ е името на уникатната соработка меѓу легендарниот бенд IRON MAIDEN и премиерлигашот од Лондон, Вест Хем Јунајтед. Навивачите на клубот ќе може да набават дресови со името на овој бенд чии следбеници исто имаат...

Ма какви редари има шутка да му правиме за гол во 96-та

Најголемата голеада на синоќешните средби од Лига Европа се случи во Шведска, каде Малме го совлада Динамо Киев со 4:3. Голот за победа падна во 6-та минута од продолжението и значи втора позиција за Швеѓаните кои остануваат со шанси...