На Марсеј – ПСЖ ќе се лови дрога

Неделното дерби меѓу Олимпик Марсеј освен што може да биде еден од клучните натпревари за шампионската титула, големо внимание ќе се посвети и на трибините. Тие ќе бидат под надзор на камери кои од хеликоптер ќе ги ловат активностите...

Интер и Наполи најмногу ги губат навивачите, Рома напредува

Според елаборатот на Италијанската фудбалска опсерваторија Серија А во првите три месеци од 2015 година во просек по натпревар имала по 21.850 навивачи. Тоа е пад од 6,9% за разлика од лани истиот период кога на стадион оделе просечно...

За нив Ливерпул е религија

Што сè опфаќа организацијата на еден пат до далечна дестинација како што е Англија, за да го бодриш омилениот клуб? Не е клуб од ова поднебје и не се неколку километри во прашање. Игор: Не правам градација на навивачи,...

Дебаклот на Борусија Дортмунд на големо се славеше во Македонија

На Фејсбук се скоро 10.000 фанови, го имаат веб сајтот Јувентус.мк кој секојдневно го ажурираат, а како официјален фан клуб кој членува во големото семејство на навивачи на Juventus Doc club имаат посебни привилегии. Пасијата за „Старата дама“ во...

Нема ден да не помислат на Интер

Претседателот на Интер Клуб Армата Македонија, Армин Укиќ заедно со своите браќа по сино-црна крв, Никола Стружанчев, Влатко Васиљ и Марко Јашмак ни раскажаа како пред неколку години се собрале околу една голема љубов. На нив и на уште...

На Рома – Јувентус со романисти од Македонија

Петар Неделковски студира и работи како келнер, Џули Јашари е по професија наставничка, Никола Велковски ги тренира најмладите во Академијата на РК Вардар во Кисела Вода, а Јованка Атанасовска е студент по руски јазик. Овие луѓе ги поврзува една страст...