Како велшките навивачи го бодрат капитенот Бејл

Репрезентацијата на Велс утре вечер на домашен терен игра директен дуел против Словачка за пласман на Европско 2020 година. Кој победи оди на големиот турнир. Во меѓувреме, навивачите на Велс во Азербејџан се спрдаваа со односот на Бејл со...

Бруталност на партизановата трибина

Во втората четвртина од дербито на 7. коло во АБА лигата меѓу Партизан и Црвена звезда, на делот каде што седеше една од трите фракции навивачи на Партизан дојде до страотна тепачка. Полицијата интервенираше со задоцнување и на крај...

Абе ти џандар да не си? Играч е тој ало

Сценава на синоќешниот меч меѓу Израел и Полска е настварна. Влетува падобранец на терен, полицаец се стрчува да го фати и место него, му влегува на полскиот дефанзивец Томаш Кедзора. На крајот несреќник е и тој и фудбалерот, бидејќи и двајцата...

Македонски навивачи ја запоседнаа Виена

Не може да помине спортски натпревар на Македонија без наши навивачи, без разлика каде се игра и какви се шансите за пласман на Европско. Нашите се свесни дека овие квалификации се речиси загубени, но фалангата се собра регионално и растури со...

Хард кор баби на трибина

Овие ниту плетат, ниту слатко варат, ниту па внуци чуваат. Само навиваат за Ботафого и си го бараат пред камера. Па уште ќе колела таа.

Еден од поубавите стадиони во Европа – на брегот на Норвешко море

Норвешкиот град Молде има околу 25.000 жители, а главниот градски стадион во градот „Акер Стадион“ бил изграден за една година и отворен официјално во 1998 година. Изградбата на арената чинела окол 160 милиони шведски круни (денес околу 16,48 милиони...

Регионалната дружба на бандата на Ливерпул во Скопје во 2 минути

Тип топ скоцкано видео од деветтиот регионален собир на навивачи на Ливерпул кој по втор пат се одржа во Скопје. 400 души на едно место со иста цел. Ливерпул. Плус јадење, пиење, веселење, навивање, а ја има и реакцијата на голот...