Го имаме ли тифото на сезоната во Европа?

Не е Германија, Полска, ниту Италија, туку француско првенство. Велодром викендов се претвори во вистинска убавина за гледање, а повод беше дербито меѓу Олимпик Марсеј и Лион кое заврши 2:1. Каква е оваа организација и реализација човече? Не една трибина, цел...

Еден од полудите моменти во турскиот фудбал

На 6 октомври 2002 година играле Самсунспор и Анкарагучу. Домаќинот водел 1-0, а гостите добиле пенал во 90' минута. Еден домашен навивач висел на кровот од трибината, сакал да влезе да се пресмета со судијата. Пеналот промашен, а царот...

Е сега, имаш пример и холандски хумор

Феенорд од Ротердам играше против швајцарскиот клуб Јанг Бојс и мечот заврши 1:1. Од неодамна тренер на холандскиот тим е Дик (Dick) Адвокат, па навивачите на Феенорд невешто пробале да направат смешка на темата.

Навивачите на Ајакс со ѓубреџии на камион во Лондон

Поради казната од УЕФА, холандскиот шампион имаше забрана за организација на гостински навивачи за мечот со Челси во Лондон. Ама овие толку го сакаат клубот што не пропуштија прилика да одлетаат до Лондон и да се вртат околу „Стемфорд...

Најјакиот навивачки швенг ни доаѓа од Полска

Третолигашот Widzew Łódź (веројатно Видзев Лодз на нашки) синоќа во Купот на Полска ја пречека Легија од Варшава. Се држеа на 2:2 до 84-та и потоа загубија, а она што сакаме да ви го покажеме е нивната неверојатна навивачка...