Ултра добра кореографија во Данска, идејата врвна

На мечот Архус - Копенхаген (1:2) во данската Суперлига, домашните навивачи кренаа тн. „шеталица“, банер на кој беше претставен дневен престој со гарнитура и телевизор. На овој начин сакале да ги викнат сите „тастатура“ навивачи на стадион.

Ливерпул е голема фамилија која не се дели по националност, етникум или религија

Седум години по ред, луѓе од шест држави организираат епски дружби за кои потоа се зборува со денови, а најубаво е да се доживеат на лице место. Овој пат беа собрани 400 фудбалски фанатици во Скопје, а ги спојува и поврзува нивниот...

Рчка меѓу внуката на Мусолини и навивачите на Селтик

Близу педесетина навивачи на Лацио, минатиот четврток гостуваа во Глазгов, каде нивниот тим играше против Селтик во Лига Европа. Додека оделе кон стадионот, марширале со римско салутирање познато како фашистички поздрав.

„You never walk alone“ згрми силно во Скопје

Macedonian Reds по втор пат беа домаќини на масовен регионален собир на навивачи на Ливерпул во Скопје, инаку вкупно 9-ти во екс ју земјите. Покрај другите активности, ја гледааа Ливерпул - Тотенхем, како реприза од финалето на ЛШ пред неколку месеци. Бајаги...

Навивачка пресметка на кошарка во Литванија

За време на големото дерби меѓу трофејните Ритас и Жалгирис, дваесетина гостински навивачи дошле на трибината каде обично седи навивачката група на Ритас, но овојпат била празна поради бојкот кон управата. И толку требаше за неред.

Македонските навивачи на Реал Мадрид главни во Истанбул

Во ситуација кога повеќе од 100 сериозни фан клубови на Реал Мадрид од светот не можеле да стигнат до вредното парче хартија за натпреварот Галатасарај - Реал Мадрид во Лига на шампиони, македонската пења мадридиста добива 90 карти. Одат...

Мамо ме виде ли мамо?

Од славјето на навивачите на Селтик кој го совлада Лацио со пресврт во 90-та минута. Сад га видиш, а сад га нема :).

Нацистички марш на навивачите на Лацио во Глазгов

Пред мечот со Селтик на „Хемпден Парк“, стотина најжестоки тифози на римски Лацио во кортео тргнале кон стадионот и вообичаено, со нацистички поздрав ја пееа “Ragazzi di Buda“ (песна за настаните во протестите во Будимпешта 1956 напишана од Италијанци...