Маестрална скриена порака во Гимараеш

Пред стартот на дуелот меѓу Гимараеш и Ајнтрахт Франкфурт кој заврши 0:1 за гостите, домашните навивачи извадија сублимирана порака преку кореографијата на која пишуваше Under fans skills football is better. Буквите кои беа означени со жолто ако се читаат...

Што и скандираа Наполитанците на најатрактивната водителка

Дилета Леота има 28 години и е водителка на DAZN, официјален он лајн сервис за пренос на натпреварите од Серија А. Италијанката води во студио, ама кога ќе се појави на некој стадион публиката не трепка. Навивачите на Наполи на...

Дедо, грешка си дедо

Пар другари во метро во Лондон, му пеат на трет другар „Оу Теми, Теми“ затоа што многу личи на шпицот на Челси, изненадувањето на сезонава Теми Ејбрахам. И еден дедо што од 51-ва година навивал за „сините“ се навлекува...

Мароканциве ја вртат игрицата

Ај што од Европа секој трет ден читаме за спектакуларни навивачки изданија, ама убаво е кога ќе се види вакво нешто и од друга страна на светот, особено од Мароко. Навивачите на Видад Казабланка, трофеен клуб од оваа земја,...

Навивачка пресметка во Тирана каква што не се памети

Во најголемото дерби на албанскиот фудбал меѓу Тирана и Партизани Тирана, гостите славеа со 1-2. Натпреварот го одбележаа незапамтени инциденти меѓу двете навивачки групи кои се пресметаа со употреба на бакљи, дрвја, каменици.

Болниот навивач на кој му го продолжија животот

Приказната доаѓа од Мароко и гласи вака. Навивач на Ал Раја, болен од рак не можел да оди на стадион. И пазете што се случува? Он не може да оди кај што е атмсоферата, ама атмосферата доаѓа кај него. Врв.

Милиметри од трагедија со испалена ракета кон голман во Полска

Во почетната фаза од полскиот Куп, Лехиа Гданск гостуваше кај анонимниот Гриф Вејхерово и победи со 2:3, ама она по што ќе се памети овој меч е страшно ризичниот момент кога од трибините некој идиот испали ракета кон голманот...

Нова епизода на хулиган како удира коњ на полицијата во Англија

Во 2013 година, после големото дерби Њукасл - Сандерленд избија нереди. Во целата гужва, 45-годишниот Бери Роџерсон му удри тупаница на полицискиот коњ. За тоа доби 1 година затвор и 6-години забрана да посетува стадиони. И сите беа сигурни...