Имаме златно дете во таеквондо по име Горјан

Теквондо е корејска боречка вештина и национален спорт на Јужна Кореја. На корејски тае значи удар или блокада со ногa, квон е удар или блокада со рака и до е пат, начин или метод. Значи теквондо во груб превод значи патот на раката и ногата. Ова...

Решена мистеријата за атлетичарот за кој мислеа дека градел пирамиди во Гиза

После многу шпекулации околу годините (судејќи по изгледот) на кенискиот атлетичар, неговиот клуб Бенфика од Португалија потврди дека тој навистина има 17 години. Луѓето од атлетскиот клуб Бенфика покажале документација и пасош според кои специјалистот за 5.000 метри ќе...

Ник Кирјос – пакосен морон уште од мал

Ник Кирјос одново ја запрепасти светската јавност, не само со намерното лупање топче во градите на Надал кој чудно го погледна, туку и со изјавата по мечот: „Намерно сакав да го погодам во гради. Што има да му се...

Фрустрација на денот

Meanwhile in #Wimbledon…#Kyrgios tries to hit #Nadal. And succeeds. pic.twitter.com/7YjKFN2QBl — DPA (@Matdpa) July 4, 2019 А тука па човек ќе утепаше