Кога РК Вардар е во прашање сè e можно и следна сезона

Колку Вардар стана респектабилен клуб и редовна тема и во странскиот печат покажува тоа што скоро и по еден месец од освојувањето на европската титула, го има во угледни и познати медиуми и тоа на насловна страна. Индекс денеска...

Вардар и Еурофарм ги дознаа ривалите во Лига на шампиони

Во конференциската сала во Ерсте Кампус во главниот град на Австрија, двата македонски претставници во новата сезона од ЛШ, Вардар и дебитантот, битолски Еурофарм Работник ги дознаа противниците во групната фаза која почнува со прво коло од 11 до...