Според извори блиски на Фчерашни, во недела имаме нови Фчерашни

Чукамо се и ударамо у градима нашама – имаме нова „Фчерашни новости“, велат од најгледаните пародични вести, додавајќи дека оваа недела последни ќе дознаеме и: Ексклузивно интервју со непријател на државните служби! Алфа и Буби во нова акција! Нова...

На здравје, ќебапчилница Тетекс подели 3 х Ајфон ХС

Столбот на скопскиот ќебап, Тетекс, реши да им додели 3 Ајфон ХС телефони на своите муштерии, кои полнејќи ги кутиите за купони во ќебапчилниците на Тетекс едногласно ѝ дадоа поддршка на иницијативата. Наградната игра се одвиваше на трите локации...

Влатко Огненовски, шеф во кујната на ресторан „Pastel Wine & Dine”

За уживање во ресторанот да биде целосно гастрономско се грижи познатиот шеф во кујна Влатко Огненовски. Повеќе детали за неговото досегашно искуство, стручно знаење како и за идните можности и планови може да прочитате подолу. Кога се во прашање...

Моделите од семејството на фиат 500 со 0% учество

Купи го лесно Fiat 500! Избери градски автомобил, моноволуменец или SUV сега со одличната понуда од Аутомобиле СК и направи го најдобриот избор со еден од моделите од семејството на Фиат 500. Fiat 500 легендарниот градски автомобил, за месечна...

Охрид домаќин на Мишелин готвачот Џорџо Дијана на Taste Ohrid 2018!

Италијанскиот шеф со Мишелин ѕвезда, Џорџо Дијана, за прв пат ќе гостува во Македонија, а честа да ги пробаат неговите специјалитети ќе им припадне на сите оние кои ќе бидат дел од специјалната вечера во ресторанот на Su Hotel...

Вработените во Телеком организираа еко-акција за чист Градски парк

Вработените во Македонски Телеком денеска спроведоа акција за собирање на отпадот во Градскиот парк. Во рамките на оваа еко-акција, повеќе од 150 вработени во Македонски Телеком заедно учествуваа во чистење на расфрланиот отпад на потегот од хотелот Александар палас...