Новиот документарец за Мајкл Џексон го шокираше Санденс

Пред проекцијата на фестивалот Санденс, на гледачите им било кажано дека на располагање им стојат медицински лица во случај да им се слоши. Имало и повеќе полиција од што е вообичаено бидејќи најавата на филмот предизвика масовен гнев меѓу...

Има зошто сега никој не сака да ги води Оскарите

Во разговор за Ентертејмент викли, Сет Мекфарлан, кој ги водеше Оскарите во 2013, објаснува зошто луѓе не се нафаќаат на работата: „Пази, ова е тезга што сите ќе ја следат. А кога правиш нешто околу кое има толку голем...

Како оди Рамштајн во супермаркет

Стотина московјани беа прилично шокирани кога го видоа фронтменот на Рамштајн, Тил Линдеман, како со себе носи гимп и се пробива меѓу рафтови за да дојде до закажаното место за потпишување на неговата книга. Гимпот беше прописно облечен и...

Дур си Блинкнал, долгови до гуша

Пред 4 години ДеЛонг создаде компанија со помпезно име „Ѕвездена академија на науките и уметностите”. Освен ентертеинмент дивизија, имаа и сериозен оддел со амбициозни научни планови: истражувања на НЛО и други вселенски мистерии. За таа цел имале најмено сурија...

Џон Клиз на 78 години се разочара од Британија

Клиз веќе има и приближен датум за отселувањето, кое го најави за ноември. Човекот за Би-би-си објасни дека му е смачено од „лажењето и тривијалноста“ на британските весници. Тој посебно е вознемирен од „стандардот на дебати околу брегзит кој...