/  Offside  /  Навивачи

Необичен навивачки колорит – убавината на Купот на Африка

После многу дуели на силното сонце во Египет, Африканскиот Куп на нации стигна до полуфиналето каде Тунис, после триумфот над најголемото изненадување на турнирот Мадагаскар (3:0), ќе игра против Сенегал, а Алжир ќе игра против Нигерија. Ова е прво полуфинале за Тунис после 2004 година. Полуфиналните дуели се на распоред на 14 јуни. КОЛОРИТОТ НА […]

После многу дуели на силното сонце во Египет, Африканскиот Куп на нации стигна до полуфиналето каде Тунис, после триумфот над најголемото изненадување на турнирот Мадагаскар (3:0), ќе игра против Сенегал, а Алжир ќе игра против Нигерија.

Ова е прво полуфинале за Тунис после 2004 година.

Полуфиналните дуели се на распоред на 14 јуни.

КОЛОРИТОТ НА КУПОТ НА АФРИКА:

Навивачите на Уганда

Бенин

Алжир

Мароко

Гвинеја

Египет

Див-навивачот на Мали:

Мали:

Брег на Слонова Коска

Бенин

Сенегал

Јужна Африка

ЕгипетДемократска Република Конго

Гана

Речник

Најчитани

Необичен навивачки колорит – убавината на Купот на Африка

После многу дуели на силното сонце во Египет, Африканскиот Куп на нации стигна до полуфиналето каде Тунис, после триумфот над најголемото изненадување на турнирот Мадагаскар (3:0), ќе игра против Сенегал, а Алжир ќе игра...