/  Offside  /  Фудбал

Ау каков гол падна во Португалија

Во рамки на португалскиот Лига Куп, Виторија Сетубал одигра 2-2 против големиот фаворит Бенфика. Јунак на мечот беше Хелдер Гуедеш кој прво во 83′ намали на 1-2 а после во 90+2′ минута постигна гол за прераскажување против трофејниот гигант.

[media file=”/files/offside/2019/12/22/0anj5.mp4″]

Речник

Најчитани