/  Offside  /  Фудбал

После голот за Наполи, Елиф може и по пижами да шета

Тренерки, се шалиме. Иако ова што го носи најдобриот млад македонски фудбалер на враќање од гостувањето каде што постигна победнички гол против Сасуоло, подзаликува на новогодишна пижама. „Среќни празници Елиф“, му пишаа луѓето задолжени за маркетинг во клубот.

Голот за голема победа во 94’ минута  кој Серија А, а и многу други на крај го проценија како автогол на Педро Обијанг, така што погодокот не му е припишан на Елмас на крајот и тој ќе почека до следна прилика за дебитантски гол.

Речник

Најчитани

После голот за Наполи, Елиф може и по пижами да шета

Тренерки, се шалиме. Иако ова што го носи најдобриот млад македонски фудбалер на враќање од гостувањето каде што постигна победнички гол против Сасуоло, подзаликува на новогодишна пижама. „Среќни празници Елиф“, му пишаа луѓето задолжени...