/  Offside  /  Навивачи

Ма какви редари има шутка да му правиме за гол во 96-та

Најголемата голеада на синоќешните средби од Лига Европа се случи во Шведска, каде Малме го совлада Динамо Киев со 4:3. Голот за победа падна во 6-та минута од продолжението и значи втора позиција за Швеѓаните кои остануваат со шанси за следна рунда. Ова е таа емоција играч – навивачи.

[media file=”/files/offside/2019/11/29/vkm1.mp4″]

Речник

Најчитани

Ма какви редари има шутка да му правиме за гол во 96-та

Најголемата голеада на синоќешните средби од Лига Европа се случи во Шведска, каде Малме го совлада Динамо Киев со 4:3. Голот за победа падна во 6-та минута од продолжението и значи втора позиција за...