Навивачи

Френки ги купи, готово

Навивачите на Челси беа во делириум по победата на нивниот тим над лутиот градски ривал Тотенхем и тоа на негов стадион на гости. Вилијан 2 пати го матираше домашниот голман, „сините“ освоија 3 важни бода а на крајот од...

Фудбал

Казните на Челси vs оние на ФК Осогово

Откако излезе ценовникот или казненикот за фудбалерите на Челси потпишан во август годинава од Френк Лампард, клубот од Кочани му удри контра на премиерлигашот во свој стил. Френки дај олабави малку и ако ништо друго бар научи ги играчите...

Фудбал

Ценовникот на Челси за казни

Кога се јаде, се јаде и телефоните мора да бидат на сајлент, ако не 1.000че казна, ама во фунти. По нашки 71.000 денари. Најдебело се плаќа доцнење на тренинг.

Фудбал

За да те извади на полувреме треба да си дрвце

Маркос Алонсо некогаш важеше за еден од најдобрите леви бекови во англиската Премиер лига, ама веќе некое време не може да се спои со топката. Тренерот Лампард со право го држеше на клупа, а вчера против Ајакс реши да...

Навивачи

Навивачите на Ајакс со ѓубреџии на камион во Лондон

Поради казната од УЕФА, холандскиот шампион имаше забрана за организација на гостински навивачи за мечот со Челси во Лондон. Ама овие толку го сакаат клубот што не пропуштија прилика да одлетаат до Лондон и да се вртат околу „Стемфорд...

Фудбал

Курт Зума во стилот на Турам на Градски

Кој има добра меморија ќе се сети како Лилиан Турам направи слалом од гол на гол на мечот Победа - Парма, кој се одигра во Скопје на 14 септември 2000-та. Не ја даде Турам, а ниту синоќа Зума против Ајакс,...

Фудбал

Најлудиот момент во Премиер викендов – голманот Фостер и шансата за гол

Мечот Вотфорд - Челси (1:2) помина во апсолутна доминација на гостите, кои уште еднаш покажаа дека со децата од своја школа играат убав фудбал. Дадоа два гола, можеа уште два, ама на крај се спасуваа.

Фудбал

Импресивен блок со клизачи на дете на Челси

Фикајо Томори е 21 годишен Канаѓанец од школата на Челси. Дефанзивецот се калеше во помали клубови, а има изгледа добро се искалил бидејќи Сините сезонава му дадоа 12 шански за настап на сите натпреварувања.