Фудбал

Презимиња на дресовите на арапски јазик, жените добија дозвола за стадион

Фудбалерите на Лацио во рок од само неколку дена, по вторпат го демолираа Јувентус со 3-1, овојпат далеку од дома, во Саудиска Арабија, земја која што плати милиони за италијанскиот Супер Куп да се игра кај нив.

Фудбал

За Супер купот Милан – Јуве во С. Арабија, жените само со мажи под рака

Не е првпат италијанската фудбалска федерација, заедно со клубовите да го организира натпреварот од Суперкупот надвор од границите на својата земја. Во минатото шампионот во Серија А и освојувачот на Купот се среќаваа во Либија и во Кина, а...