Фудбал

Барди испука проектил за победа на Леванте во финишот

Нешто слабо го има со голови сезонава, ама кога ќе погоди тоа е голчиште. Втор гол на Енис Барди сезонава во шпанското првенство и повторно мајсторски, овој пат бомба за триумф на Леванте на гости против Гранада од 1:2.

Фудбал

Ќе фрчеа Шаќири наслови за малку

Енис Барди вечерва за влакно не стана вториот македонскиот репрезентативец во историјата со гол директно од корнер. Артим Шаќири и даде на Англија во Саутемптон во 2002-ра, а на Дејвид Симан не знаеше што му се случува. Слична велемајсторија за...

Фудбал

Фантастичен гол на Барди

Македонскиот репрезентативец Енис Барди постигна гол во стилот на Меси во 24' минута од мечот против Реал Сосиедад кој неговиот Леванте го доби со 1:2.

Фудбал

Пандев и Барди за 3 минути ја средија Летонија

Супер прво полувреме за македонската фудбалска репрезентација. Веќе до 17-та минута разбиена е Летонија со два гола на гости. Елмас, Барди и Пандев одиграа акција со која ја извадија од колосек одбраната, а Барди испука бомба на прва.

Фудбал

Барди со гол му донесе нова сезона на Леванте во Примера

Жирона, која што со една нога е во втора лига поведе во 60’ минута преку најдобриот играч Стуани, а две минути подоцна израмни Моралес. На четири минути пред крајот од мечот Барди даде епски важен гол за Леванте за...

Фудбал

Само Меси е пред Барди во слободни удари изминативе 15 месеци

Whoscored, страна специјализирана за статистика извади податок дека од јануари 2018-та до сега, стрелец број 1 од слободен удар е Лионел Меси. Во последно време Аргентинецот се растури од давање голови од прекин и во последниве 15 месеци има...

Фудбал

Барди го матираше Облак, Македонија се враќа непоразена од Љубљана

Македонија се враќа со важен бод од гостувањето во Словенија и сега е на делба на втората и третата позиција со Израел кој денеска ја декласираше Австрија со 4:2. Полска е прва со две од две. Момците на Игор...