Навивачи

Френки ги купи, готово

Навивачите на Челси беа во делириум по победата на нивниот тим над лутиот градски ривал Тотенхем и тоа на негов стадион на гости. Вилијан 2 пати го матираше домашниот голман, „сините“ освоија 3 важни бода а на крајот од...

Фудбал

Одличниот Лампард и отворената шака на малиот од Ливерпул среде „Олд Трафорд“

Најголемата сензација во 3. рунда од англискиот Лига Куп се случи синоќа кога Дерби од Чемпионшип на пенали го совлада Манчестер Јунајтед по нерешените 2:2 во основното време. Интересно е што тренер на Дерби е Френк Лампард, човекот кој...