Фудбал

Нов гол на доктор Иниеста, никогаш не старее

Неговиот Висел Кобе во полуфиналето на јапонскиот Куп на Императорот, со 3-1 го совлада Шимицу Пулсе, а Андрес Инеста го отвори резултатот уште во 13’ минута. За трофејот Иниеста и другарите ќе се борат на 1. јануари во финалето...

Фудбал

2 гола од своја половина за само 90 секунди

Фудбалот секојдневно носи незамисливи работи, па така и денес од јапонската втора лига стигна лудо видео. Тимот Монтедио Јамагата на мечот против Ехиме во рок од 90 секунди даде 2 гола од своја половина. Да, од свое поле два...

Фудбал

Време јапонско во фудбалска Европа

Некогаш на стариот континент дрмаа Хидетоши Наката, Шинџи Накамура, Шинџи Оно и други, па подоцна имаше период на стагнација на јапонскиот фудбал во Европа, а сега сликата е скроз поинаква.

Фудбал

Торес погоди од центарот, а даде и два гола со глава

Fernando Torres did this today in the J1 League. pic.twitter.com/rLYgDVZwzi — Oliver Trenchard (@OliverTrenchard) June 30, 2019 [media file=”/files/offside/2019/07/01/xfali.mp4″] [media file=”/files/offside/2019/07/01/7ny3g1.mp4″] Фантастичен викенд имаа и неговите другари Давид Виља и Андрес Иниеста со по два гола за Висел Кобе.