Канта

Вежби за истегнување на вратот

Ако поминувате повеќе од 4 часа пред компјутер, вашиот врат неповратно многу ве мрази. Се наоѓа во постојани болки и само чека шанса да се укочи. Вежбите треба да ги правите во 3 серии од по 10 повторувања, барем...

Канта

Како помина 2019-та на Порнхаб?

Дали знаете дека ако новите видеа на Порнхаб од 2019-та година сте почнале да ги гледате во 1850-та година, до денес уште не би ви биле изгледани! Следат дузина инфографици за тоа што, кој и колку барал на Порнхаб,...

Канта

Трамп ќе прави нов НАТО со Македонија

Како одговор на видео снимката на која се гледа како европските лидери се подбиваат на негова сметка, изневерениот Доналд Трамп во средата соопшти дека официјално формира покул и помоќен НАТО со неговите нови пријатели Македонија, Оман и Суринам.

Канта

Време за мапи

Каде има Нетфликс, од каде доаѓаат компирите, кој живее подолго а кој пократко од Американците, во кои држави уште вирее гермсанската аристократска лоза, како изгледаат денешните граници на Балканот во однос на римските провинции....

Канта

Неповторливото писмо на Трамп за Ердоган

„Не биди насилник“ и „не биди глуп“, веројатно и не е ни најстрашниот дел од писмото на Трамп до турскиот претседател, доволно неверојатно за американски новинари да треба дополнително да проверуваат во Белата куќа за да се уверат дека е...

Канта

Мечка меѓу мечките

Катмаи националниот парк во Аљаска секоја година организира Недела на дебелата мечка, на која главниот настан е избор, по пат на елиминации со гласови од публиката, на најдебелата мечка во националниот парк. Годинава победник е мечката 435, која во...