Кошарка

Нено наш ги понижи Каталонците со дриблингов

Задолжително видео од викендов за цела македонска кошаркарска јавност па и пошироко е потегов на 21 годишниот Ненад Димитријевиќ на мечот за својот Хувентуд против Барселона. Коментаторите се во транс, а од публика за глава се држеа кога го видоа...

Кошарка

Васер вага и скала на сред дерби во НБА

Во дербито на вечерта, Хјустон го доби ЛА Клиперс со 122-117, а во еден момент луѓето од Стејплс центар мораа да мерат дали обрачот е извиткан од забивања, зошто Расел Вестбрук се пожали дека е нерамен.

Кошарка

Дрзок дриблинг на Теодосиќ

Болоња се израдува на нов триумф во Еврокупот, на гости против Монако 72:81. Милош Теодосиќ постигна 25 коша, имаше 3 скока и 2 асистенции. Плус играч на мечот со потег на мечот.

Кошарка

Син му на Сабонис сам ги тепаше Леброн и Лејкерс

Предводени од дуото Дејвис - Џејмс, Лејкерси сезонава целаат висок дострел. И имаат легитимно право на тоа зошто на 28 меча имаат само 4 порази досега сезонава. Синоќа изгубија од Индијана Пејсерс, поточно од Домантас Сабонис кој сам ги...

Кошарка

Мама на сезоната

Се вика Аличе, доаѓа од Италија. Тренер е на женскиот тим Местре за кошаркарки до 18 години. Помалку од две недели откако се породила, се враќа во сала да ја води екипата на важен меч зошто не сакала да ги остави...

Кошарка

Ѕвездата на Барселона со редок човечки гест за еден кладилничар

По одличните настапи во НБА, Никола Миротиќ се врати во Европа и стана главен играч на Барселона. Важи за голем хуманитарец, човек кој несебично помага социјално загрозени семејства, донира за изградба на домови и уште многу нешта. Последно од...