Балкан

Словенија има 4 Груевци

Словенечката влада, која упорно не дава никакви официјални податоци за набавката, беше исцинкарена од сопствениот регистар за следење на трошењето на буџетот кој потврди дека владата платила 2 милиони евра за четири нови блиндирани возила.

Фудбал

Кога Русите им даваа Мерцедеси на Хрватите зошто ги однесоа на Европско

На 17 октомври 2007 година репрезентацијата на Русија на „Лужники“ ја победи Англија со 2-1 и освои драгоцени бодови во борбата за пласман на Европско 2008. Со триумфот Русите им избегаа 2 бода на Англичаните. Неприкосновен лидер во групата беше...

Разно

Кога родителите му договарале реклами на маестро Федерер

Роџер Федерер од спонзори заработува најмногу на свет На последниот рејтинг на најплатени тенисери, Федерер е убедливо прв: од 1. јуни 2016 до 1. јуни 2017 според Forbes Роџер заработил 64 милиони долари од кои „само“ 6 се од...

Бизнис

Тесла продаде повеќе Модел Ес во Европа отколку Мерцедес Ес класа

Успехот на Тесла е уште поголем затоа што на домашен терен ги поразува Мерцедес и БМВ, кои 2017 во Европа ја завршуваат со продадени 13.359 примероци на Ес класа и 11.735 примероци на 7-ца. Во Америка, разликата е далеку...