Фудбал

После голот за Наполи, Елиф може и по пижами да шета

Тренерки, се шалиме. Иако ова што го носи најдобриот млад македонски фудбалер на враќање од гостувањето каде што постигна победнички гол против Сасуоло, подзаликува на новогодишна пижама. „Среќни празници Елиф“, му пишаа луѓето задолжени за маркетинг во клубот.

Фудбал

Елмас во 90+4′ минута за славје на Наполи

Иако губеа со 1-0 на гостувањето кај Сасуоло, фудбалерите на Наполи предводени од новиот тренер Џенаро Гатузо, стигнаа до три бода. Најмногу благодарение на македонскиот репрезентативец кој постигна гол во длабоко судиско продолжение.

Фудбал

Ди Марцио откри зошто Анчелоти доби отказ од Наполи

Односот меѓу трофејниот тренер и првиот човек на Наполи веќе некое време не биле баш најсјајни. Немале никакви конфронтации, освен што Де Лаурентис веќе подолго време сакал еден друг стратег да ги води „Аѕурите“ од Неапол.

Фудбал

Очекуван е коментарот на Елмас, кога свесен е без каков стратег останаа

Низ италијанските медиуми се појавија муабети дека дел од фудбалерите на Наполи плачеле поради заминување на Карло Анчелоти, што е и за очекување кога ќе размислиш дека имаа привилегија да ги води искусен лисец со три освоени титули во ЛШ.

Фудбал

Известување од доктор: Не ме барајте на гастро, вечер сум на стадион

Наполи синоќа првпат после 3 години ја мина групната фаза во Лига на шампиони и се пласираше во 1/8 финале, а за тоа му требаше поддршка од градот. Еден доктор ја затворил ординацијата за да оди на фудбал.

Фудбал

Елмас патува во осминафиналето на ЛШ со хет-трикот на Милик

Наполи и Ливерпул ја потврдија фаворитската улога во Е групата од Лига на шампиони и со сигурни победи против Генк и Салцбург ќе бидат дел од нокаут фазата од ЛШ која стандардно стартува во февруари. Елиф Елмас остана на клупа.

Фудбал

На сите маки, во Наполи уште и ги пљачкаат фудбалерите

Откако изби мала војна на релација играчи и стручен штаб - управа, во Наполи деновиве фудбалерите биле мета на крадци и бандити поради што жена му на Алан која е трудна 7-ми месец била преселена во хотел, а на Инсиње...

Фудбал

Што точно се случува во Наполи и колку е сериозна ситуацијата

И покрај тоа што летово на сите ѕвона најавуваа битка за скудетото со нов, освежен состав, Наполитанците веќе заостануваат сериозно зад директните конкуренти за титулата, а кризата ја продлабочи одлуката за карантин на претседатлот и бојкотот на играчите.