Навивачи

Френки ги купи, готово

Навивачите на Челси беа во делириум по победата на нивниот тим над лутиот градски ривал Тотенхем и тоа на негов стадион на гости. Вилијан 2 пати го матираше домашниот голман, „сините“ освоија 3 важни бода а на крајот од...

Навивачи

Девојчето кое пееше во чест на ФК Вардар и Комитите

Од прославата со трите јубилеи во едно, 20 години Лолај Фанс, 10 години братство со Војдови и 5 години Комити Маџари, кои ги прославија на дербито против Шкендија, Комити извадија ново парче видео. Овој пат во главна улога е млада навивачка на...

Навивачи

Браќата од Гелзенкирхен им го честитаа јубилејот на Комити

Се следат, се поштуваат и се бодрат едни со други. Пријателството меѓу навивачите на Шалке и Вардар трае 15 години, а германските ултраси овој пат на средбата против Ајнтрахт Франкфурт со голем транспарент им го честитаа 20 годишниот јубилеј на...

Навивачи

По само 30 секунди од трибините во Кратово се слушна ова

Што се вика уште не почнати, незагреани и се разбира без грешка на терен, бидејќи од мечот Силекс - Академија Пандев беа поминати само 30 секунди, некој веќе само тој знае како и зошто беше инспириран да го украси преносот...

Навивачи

Те фати камера бе слепец

Во наше време, а колку што знаеме така е и сега, пред утакмица одиш да се загрееш малце во Дебар Маало и тоа е тоа, пошто таму само семки може да внесеш. Во Англија и Германија обично пиво се купува на...

Навивачи

Мажот и жената кои 60 години го гледаат дербито на Ливерпул

Виктор има 85 години, а Џојс 82. Двајцата се од градот Ливерпул и заедно го гледале Мерсисајд дербито Евертон - Ливерпул повеќе од 6 децении! Пред вечерашното ново дерби кое ќе се игра на „Енфилд Роуд“, тие двајца раскажаа...

Навивачи

Каков тандем: Ајрон Меиден и Вест Хем Јунајтед

„Die With Your Boots On“ е името на уникатната соработка меѓу легендарниот бенд IRON MAIDEN и премиерлигашот од Лондон, Вест Хем Јунајтед. Навивачите на клубот ќе може да набават дресови со името на овој бенд чии следбеници исто имаат...

Навивачи

Ма какви редари има шутка да му правиме за гол во 96-та

Најголемата голеада на синоќешните средби од Лига Европа се случи во Шведска, каде Малме го совлада Динамо Киев со 4:3. Голот за победа падна во 6-та минута од продолжението и значи втора позиција за Швеѓаните кои остануваат со шанси...