Фудбал

За талентот на Рома кој преку ноќ стана миленик на Јужната трибина

Пред мечот со Наполи, раководството на Интер го отстрани од екипата Раџа Наинголан поради кршење на дисциплината. Белгиецот, наводно доцнел на тренинг а на новиот директор на клубот Бепе Марота му пренеле дека тоа не се случува првпат. Имаше...

Фудбал

Прв гол во Серија А за детето кое прво дебитираше во Лига на шампиони и репрезентација

Рома со 3:1 го совлада Сасуоло и освои три важни бода во трката за место во Лига на шампиони следната сезона. Третиот гол за Римјаните го постигна младиот Николо Ѕаниоло кој буквално ја изработи одбраната на гостите како на...