Фудбал

Ау каков гол падна во Португалија

Во рамки на португалскиот Лига Куп, Виторија Сетубал одигра 2-2 против големиот фаворит Бенфика. Јунак на мечот беше Хелдер Гуедеш кој прво во 83' намали на 1-2 а после во 90+2' минута постигна гол за прераскажување против трофејниот гигант.

Фудбал

Добра финта

Grande passe do Bruno Fernandes, para um grande golo de Bas Dost. #Sqn… ??‍♂️ pic.twitter.com/Y0a2Cg8xA5 — Sporting Things (@SportingThings) March 3, 2019

Фудбал

Најтрофејниот трет резервен голман на светот е од Бенфика

Неверојатните достигнувања на Пауло Лопез како голман кој цели 10 години седи на клупата за резерви и не е ниту прва замена на првиот голман, излегле на виделина во јули годинава кога Пауло Лопез решил да ја заврши кариерата....