Фудбал

Двајца синови од иста фамилија победија во Лига на шампиони и Лига Европа

Браќата Ернандез се едни од најинтересните во фудбалска Европа. Родени се во Марсеј (Лукас е постар година ипол дена), и двајцата играат за француската фудбалска репрезентација. Тео Ернандез го носи дресот на Реал Мадрид а Лукас Ернандез трча во...

Фудбал

УЕФА има 18 забелешки за Телеком арената

Европската куќа на фудбалот испрати писмо до ФФМ со 18 недостатоци кои треба да се отстранат на „Телеком арената“ и побара финансиски гаранции од државата дека стадионот ќе биде тип топ спремен за финалето од Супер Купот на Европа, ама не...

Фудбал

Ѓорѓиоски: Воодушевени сме од УЕФА со Платини

ФФМ заедно со Министерството за транспорт и врски и Јавното претпријатие за стопанисување со станбен и деловен простор го најавија планот за работа околу недостатоците кои треба да ги сработат во наредните две години на арената Филип Втори каде...