/  Статија  /  [Работна]

Во жарот на летото со Талианета

Кој е за лесно, вкусно и едноставно решение за 15 – на минути? Веруваме дека повеќе би сакале да побарате сенка или климатизирана просторија после напорниот работен ден отколку да трошите часови на готвење над шпорет. Готвењето препуштете ни го на нас! А исто така и патувањето! Во жарот на летото Талианета ве води на […]

Кој е за лесно, вкусно и едноставно решение за 15 – на минути? Веруваме дека повеќе би сакале да побарате сенка или климатизирана просторија после напорниот работен ден отколку да трошите часови на готвење над шпорет. Готвењето препуштете ни го на нас! А исто така и патувањето! Во жарот на летото Талианета ве води на вашата омилена дестинација. Купете било кои 2 Талианета производи – рижото или тестенини, зачувајте ја фискалната сметка, испратете ја на www.talianetta.mk, пополнете го формуларот и очекувајте го вашето патување од соништата. Талианета доделува три патувањa по избор и џепарлак. Играј и добиј! Во жарот на летото со Талианета!

Тестенините и рижотата се одличен брз оброк и се конзумираат како главно јадење или како прилог, а со додавање на едноставни зачини или вкусен сезонски зеленчук, тие стануваат неодоливо гурманско доживување. Освен тоа што имаат неодолив вкус, тие не содржат додадени подобрувачи на вкус, бои и ароми, имаат нов модерен дизајн и со тоа се уште попривлечни. И ова лето, по напорниот ден, вратете им се на познатите тестенини и рижота од Талианета, кои со својот неодолив вкус го мамат секое непце.

Ако повеќе сакате ориз, имаме решение и за вас, пробајте ги 3-те нови вкусови на Талианета рижото и пронајдете го вашиот омилен. Тие се подготвуваат само за неколку минути, а исто така можете да ги подготвите во микробранова печка.

(Комерцијален текст)

Речник

Најчитани

Во жарот на летото со Талианета

Кој е за лесно, вкусно и едноставно решение за 15 – на минути? Веруваме дека повеќе би сакале да побарате сенка или климатизирана просторија после напорниот работен ден отколку да трошите часови на готвење...