/  Offside  /  Навивачи

Жесток судир меѓу навивачи на Краковија, Ајакс и Левски Софија

Полицијата на крај уапсила 80-ина навивачи од сите страни:         View this post on Instagram                   In Bratislava, Cracovia Krakow + Ajax vs. Levski Sofia A post shared by správce3 (@hooligans.cz) on Jul 10, 2019 at 1:03pm PDT Левски е казнет со два натпревари […]

Полицијата на крај уапсила 80-ина навивачи од сите страни:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

In Bratislava, Cracovia Krakow + Ajax vs. Levski Sofia

A post shared by správce3 (@hooligans.cz) on

Левски е казнет со два натпревари без публика на домашен терен, а првиот ќе биде реваншот со Ружомберок. Казнети се поради инцидентите на мечот против Вадуц минатата година во квалификации за ЛЕ. 

Речник

Најчитани